Kinnisvara hindamine

Eksperthinnangust ei piisa !

Kinnisvara hindamine ainult sellisel kujul, nagu seda pakuvad kinnisvarabüroode experthindajad ei ole piisav. Kinnisvara hindamine peaks olema palju sügavam, kui ainult võrdlusmeetodil hinna teada saamine. Müüja poolse ehitusvigade ja probleemide varjamise tõttu võib hiljem remondile kuluda tuhandeid eurosid.

Ilusa fassaadi taga peitusid probleemid !

Appi! Kuhu kanalisatsiooni vesi läheb, kui ta solgikaevu ei jõua?
Miks juhtmete ühendused pruuniks tõmbunud on?
Miks ma pean vintskapi räästast iga päev poolemeetriseid jääpurikaid alla lükkama?
Miks aknalengide servad hallitavad?
Miks hommikuks tuba 10 kraadi külmem on?
Miks elektriarved nii suured on?
Need olid probleemid, millele hakkasin vastuseid otsima, peale omale just uue kodu soetamist.

Oma tarkusega kinnisvara hindamine pole parim lahendus

Ehitusega sinapeal oleva mehena häbi tunnistada, et olen sellise probleemse kinnisvara omale ostnud. Tagantjärele on hea targutada, mida oleks pidanud konrtollime jne. Uue kodu ostmisel on meil kõigil emotsioonid laes ja järsku ei suuda enam normaalselt mõelda. Kuna mängus olid suured rahad ja meie pere tulevane elukoht ei suutnud ma ilusast välimusest kaugemale näha. Sellepärast on ülioluline kinnisvara tehnilise seisukorra hindamine ennem selle ostmist!

Palka kinnisvara hindama sõltumatu spetsialist

Kõrvalseisev inimene, kes pole otseselt tehinguga seotud, suudab asju vaadata palju objektiivsemalt, kuna puudub eksitav emotsioon. Odavama lahendusena tasuks kinnisvara hindamisele kaasa võtta mõni asjatundlikum sõber või tuttav, kes siis vajadusel sind maapeale tagasi toob. Kulukam aga hoopis parem lahendus on aga palgata kinnisvara kontrollima selle ala spetsialist.

Kõige levinum probleem on puudulik soojustus ja tuuletõke

Tänu sellele, et soojustus oli kohati väga lohakalt paigaldatud ja tuuletõke sootuks puudus mõnes kohas, hakkasid järjest ilmnema erinevad probleemid:

Suured jääpurikad räästas

Kohe esimesel talvel panin tähele, et vintskapi räästasse tekivad väga kiiresti suured jääpurikad. Põhjuseks on see, et soe lekib läbi lae õue, sulatab katusel oleva lume, mis siis räästasse voolab ja seal purikateks külmub.

Jäätunud veetorud

Järgmine jama oli, kui järsku köögi kraanist enam vett ei tulnud. Probleem oli selles, et torud olid veetud kahe soojustuskihi vahelt ja välimine kiht oli õhem ja tuuletõkkega katmata. Ja niimodi jõudis külmemate ilmadega temperatuuri nullpunkt veetorudeni, olenemata sellest, et toas oli üle 20 kraadi sooja.

Hallitavad aknalengide servad

Kuna probleemne on ka maja õhuvahetus ehk siis ventilatsioon, on maja pidevalt niiske ja niiskus kondenseerub külmasildadel. Külmasildadeks puuduliku soojustusega aknapaled ja lengidevahed.

Pruuniks kärsanud juhtmete ühendused

Ei läinud kaua, kui märkasin, et lambipirnid kuidagi liiga tihti läbi põlevad. Kuna tegu oli ripplaega, ei olnud väga keeruline asja veidi lähemalt uurida. Selgus, et juhtmed olid ühendatud lampidega mingite palju väiksema võimsuse jaoks mõeldud valede jublakatega, mis juba suure ülekoormuse tõttu valgest tumepruuniks olid kõrbenud.

Õigeaegne kinnisvara hindamine ennetab probleeme

Eelnevalt kirjeldatud probleemide avastamiseks ja ennetamiseks piisab täiesti termokaamera uuringust. Termokaameraga saab kontrollida, kust külm tuppa pääseb ja kus külmasillad asuvad. Samuti saab kontrollida ligipääsetavaid elektriühendusi ja nende kuumenemist. Igaljuhul ennetav kontrollimine võib säästa hulga raha hilisemate parandustööde arvelt.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *